תוכנית הבנין

להיות שותף להנצחת רס"ן אלירז פרץ הי"ד

פרוגרמה למרכז התורני ע"ש רס"ן אלירז פרץ הי"ד

 

המבנה כולל 3 קומות

קומה 1 : אולם למידה, הרצאות ואירועים לחיילים ולתלמידים, משרד תפעולי, מטבחון, שירותים וחצר.

קומה 2: אולם תפילה, אירועי בר/בת מצווה, בית מדרש עם ספרייה, אולם כניסה והנצחה, רחבת סוכה והתכנסות.

קומה 3 : קומת גלריה לעזרת נשים: לתפילות, שיעורי תורה והרצאות .

 

קומה 1

תמונה5שטח הקומה והחצר הוא  כ – 695 מ"ר, ויכלול אולם, שישמש כמרכז למידה למנהיגות וערכים, לחיילים וכוחות הביטחון, עם כ – 300  מקומות ישיבה עם כיסאות ושולחנות . ההרצאות יועברו באמצעות מערכת כריזה ולוח הקרנה להצגת התכנים . כל שבוע צפויים לבקר במקום כ – 700 חיילים אשר יגיעו בקבוצות. המקום יקבל חיילים לוחמים, קצינים לוחמי סיירות מובחרות ואנשי ביטחון. יתקיימו הרצאות ושיעורים מפי הגב' מרים פרץ בנושא גבורה, ציונות, מנהיגות אהבת העם והארץ והקרבה דרך סיפור חייהם ומותם של בניה , אוריאל ואלירז פרץ הי"ד . הגרעין התורני ביישוב (הקרוי ע"ש הבנים) ידאג לארגון, הזמנה, תיאום והעברת החוויה הלימודית לחיילים מול הגורמים המתאימים בצבא . כמו כן, הגרעין יאתר ילדים אשר רוצים לערוך בר-מצווה מסורתית דתית ביישוב ויעניקו להם חוויה יוצאת דופן לקירוב לבבות ומגזרים. המשרד התפעולי ישמש את העמותה והגרעין התורני לצורך תפעול לוגיסטי של המקום . בצמוד לאולם ישנו מטבחון אשר ישרת את החיילים המגיעים למקום ובעזרתו ניתן יהיה להגיש שתייה וכיבוד. מתחם השירותים יהיה מחולק לשניים, אחד לגברים והשני לנשים .  בצמוד לאולם ממוקמת חצר גדולה בכדי לאפשר להרחיב את מקומות הישיבה , הצופה אל קברו של שמואל הנביא ואל מול נוף עוצר נשימה עד קו הים.

 

קומה 2

תמונה1הקומה האמצעית, שגודלה כ – 390 מ"ר  תכלול את אולם התפילה המרכזי עם  כ –  300 מקומות ישיבה , ארון קודש, בימה ספריות ומערכת כריזה להרצאות ושיעורים . כמו כן, ייבנה לובי כניסה עם מקום למעילים, נטילת ידיים , שירותים , חדר לאחסון נשקי החיילים ולוחות הנצחה . בצמוד לאולם התפילה, יוקם בית מדרש עם ספרייה תורנית שישמשו את הקהילה במהלך השבוע לתפילות שחרית, מנחה, ערבית וללימוד תורה. בכניסה, ישנה רחבה אשר תשמש לסוכה מרכזית בחג הסוכות ולרחבת כינוס לחיילים לפני כניסתם למבנה אל מול הכיתוב "בית אלירז" לזכרו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד .

 

קומה 3

הקומה העליונה – עזרת נשים גודלה כ – 150 מ"ר תהיה מורכבת מאזור ישיבה עם כ – 120 מקומות ישיבה , מבואה עם ארונות ספרים לעיון ושירותי נשים . למפלס זה יש גישה עם עגלות לתינוקות ונכים .